2019 U18 World Championship Schedule

Traktor organization will be represented by goaltender Ilya Gorbunov and defenseman Alexander Kirpichnikov.

The roster of Team Russia looks as follows:

Goaltenderd
Yaroslav Askarov (SKA-Varyagi), Ilya Gorbunov (Belye Medvedi), Vsevolod Skotnikov (Krasnaya Armiya).

Defensemen
Nikolay Burenov (Russkiye Vityazi), Roman Bychkov (Loko), Nikita Vaschenko (SKA), Pavel Elizarov (Omskiye Yastreby), Alexander Kirpichnikov (Belye Medvedi), Shakir Mukhamadullin (lpar), Ivan Rogov (lmaz), Nikita Sedov (Regina Pats), Dmitry Tyuvilyn (Loko), Semen Chistyakov (lpar).

Forwards 
Rodin Amirov (lpar), gor Bryzgalov (MHC Dinamo Moskva), Arseny Gritsyuk (mskiye Yastreby), azim Groshev (Reaktor), Daniil Guschin (Muskego Lumberjacks), Dmitry Zaitsev (Russkiye Vityazi), Yaroslav Likhachyov (Gatineau Olympiques), Takhir Mingachev (CSK BBC), Ilya Nikolayev (Loko), Vasily Podkolzin (SKA-1946), Egor Spiridonov (Stalnye Lisy), Danila Khulapov (rasnaya Armiya), Marat Khusnutdinov (Vityaz), Egor Chinakhov (mskiye Yastreby), Dmitry Shenin (Stalnye Lisy).

The championship will take place in Swedish cities of Ornskoldsvik and Umea from April 18 - 28.

2019 U18 WORLD CHAMPIONSHIP
 April 18-28, Sweden


Group A

Finland
Czech Republic
Canada
Belarus
Switzerland

Group B
Russia
USA
Sweden
Slovakia
Latvia

SCHEDULE (GMT+5)
April 18

18:30. - Russia vs Slovakia
18:30. - Czech Republic vs Belarus
22:30. - Sweden vs USA
22:30. - Canada vs Finland

April 19
18:30. Slovakia vs USA
18:30. Canada vs Switzerland
22:30. Belarus vs Finland
22:30. Sweden vs Latvia

April 20
18:30. - Latvia vs Russia
18:30. - Switzerland vs Czech Republic

April 21
18:30. USA vs Russia
18:30. Finland vs Czech Republic
22:30. Slovakia vs Sweden
22:30. Belarus vs Canada

April 22
18:30. - Switzerland vs Belarus
18:30. - Latvia vs Slovakia

April 23
18:30. - USA vs Latvia
18:30. - Finland vs Switzerland
22:30. - Russia vs Sweden
22:30. - Czech Republic vs Canada

April 26
14:30. - Game for 9 and 10 places
18:30. - Quater final game
18:30. - Quater final game
22:30. - Quater final game
22:30. - Quater final game

April 27
18:30. - Game for 9 and 10 places
22:30. - Semi-final game
22:30. - Semi-final game

April 28
18:30. - Game for 9 and 10 places
18:30. - Bronze Medal Game
22:30. - Gold Medal Game

All news