• Ended games
    • View full calendar
    • 03/10
      Lada (Togliatti, -)
      4 : 2
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      !
    • 05/10
      CSK VVS (Samara, Russia)
      1 : 2
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      Б
      !
    • 09/10
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      7 : 3
      ORG (Beijing, China)
      !
    • 11/10
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      2 : 4
      KRS-BSU (Beijing, China)
      !
    • 13/10
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      4 : 2
      Tsen Tou (Jilin, China)
      !
  • Upcoming games
    • 18/10
      HC Ryazan (Ryazan, Russia)
      vs
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      21:00
    • 20/10
      Bars (Kazan, Russia)
      vs
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      19:00
    • 22/10
      Torpedo-Gorky (Nizhny Novgorod, Russia)
      vs
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      20:30
    • 26/10
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      vs
      Zauralye (Kurgan, Russia)
      14:00
    • 28/10
      Chelmet (Chelyabinsk, -)
      vs
      Gornyak (Uchaly, Russia)
      18:30
    • Team GP/G P
      1 Ugra 14 26
      2 SKA-Neva 15 26
      3 Dynamo SPb 13 25
      4 Rubin 14 23
      5 Zvezda 14 22
      6 Lada 13 21
      7 Toros 13 19
      8 Zauralye 14 19
      9 Metallurg Nk 13 19
      10 Gornyak 13 17
      11 SaryArka 13 16
      12 Torpedo U-K 13 16
      13 Molot-Prikamye 14 16
      14 Neftyanik 14 15
      15 Dynamo Tv 14 15
      16 Chelmet 13 14
      17 ORG 12 14
      18 KRS-BSU 13 14
      19 Khimik 13 14
      20 Yuzhny Ural 13 13
      21 Dizel 13 13
      22 Bars 13 12
      22 Buran 14 13
      23 Sokol 11 12
      23 CSK VVS 13 13
      24 HC Tambov 12 12
      25 Humo 12 10
      26 Rostov 14 9
      27 Nomad 13 9
      28 HC Ryazan 13 10
      28 Tsen Tou 12 8
      29 Izhstal 14 10
      33 Yermak 12 7
      34 Torpedo-Gorky 12 7
  • 13/10
    Results of the day
    Dynamo Tv 4 OT 3 Humo
    SKA-Neva 2 : 1 Khimik
    Dynamo SPb 2 : 1 Zvezda
    Ugra 2 : 1 CSK VVS
    Metallurg Nk 6 : 3 Torpedo U-K
    Chelmet 4 : 2 Tsen Tou